Post

8 korzyści z e-fakturowania online

Klienci nie muszą być zaopatrywani przez przedsiębiorców w papierowe faktury. Dokumenty elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wiele zalet. Dokumenty elektroniczne nie tylko oszczędzają czas i pieniądze, ale także ułatwiają archiwizację. Pokażemy Ci jakie korzyści płyną z faktur online.

Dlaczego warto korzystać z faktur elektronicznych?

Internet to narzędzie, bez którego większość osób nie wyobraża sobie codziennego życia. Nic więc dziwnego, że usprawnia on wiele procesów w naszej firmie. Faktury elektroniczne to jedna z najbardziej efektywnych opcji. Oto niektóre z korzyści płynących z faktur elektronicznych:

1. Klient otrzymuje fakturę natychmiast

Aby wysłać fakturę elektroniczną, wystarczy dostęp do Internetu. Faktura jest wysyłana do klienta natychmiast po wysłaniu jej z komputera. Dokument trafia do klienta natychmiast po tym, jak przedsiębiorca wyśle go ze swojego komputera.

2. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że faktura nie zostanie dostarczona.

E-faktura nie może być wysłana pocztą, więc jest mniejsza szansa, że dokument nie dotrze do adresata. Klient nie może zwlekać z zapłatą twierdząc, że nie otrzymał faktury z powodu niewłaściwej usługi pocztowej.

3. Skrócony czas oczekiwania na zapłatę

Przedsiębiorca może szybciej otrzymać zapłatę za sprzedaż lub wykonanie usługi, jeśli nie ma opóźnień pocztowych lub opóźnień spowodowanych koniecznością dostarczenia klientowi wydrukowanej faktury (lub odebrania przez niego dokumentu).

4. Oszczędność czasu

E-faktury mogą być wystawiane szybko i sprawnie. Przedsiębiorca nie musi dojeżdżać do klienta, ani na pocztę. Wszystkie czynności związane z przygotowaniem lub wysłaniem dokumentów można wykonać w jednym miejscu.

5. Nie ma opłat za przesyłkę faktur papierowych

Przedsiębiorca może wiele zaoszczędzić dzięki fakturowaniu online. Fakturowanie online pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie ponosi on kosztów wysyłki ani paliwa, nawet jeśli dojeżdża do klienta. Dodatkowo, może uniknąć wydatków związanych z drukowaniem dokumentów i przygotowaniem ich do wysyłki. Jeśli weźmiemy pod uwagę, ile papierowych faktur firma wysyła rocznie, to znaczki, tusz i papierowe koperty mogą być bardzo drogie.

6. Pozytywny wpływ na środowisko

Wymiana dokumentów papierowych na elektroniczne jest korzystna dla środowiska. Zmniejsza to między innymi ilość wody i energii potrzebnej do produkcji papieru.

7. Proste przechowywanie dokumentów

Przedsiębiorca musi przechowywać faktury przez pięć lat. Trudno jest przechowywać wszystkie dokumenty papierowe, które gromadzą się w tym okresie. Alternatywnym rozwiązaniem jest przechowywanie faktur elektronicznych na komputerze.

8. Szybsze wyszukiwanie faktur

Czasami trzeba zlokalizować fakturę. Znalezienie właściwej faktury może być trudne, gdy trzeba przejrzeć stosy papierów. Dokumenty elektroniczne ułatwiają szybkie odnalezienie potrzebnego pisma.